Prekvapenie od Opla: Štúdia GTC

V predvečer prvého novinárskeho dňa tohtoročného 77. autosalónu v Ženeve sa Opel postaral o poriadny rozruch: V svetovej premiére sa novinárom počas tradičnej „GM Premiere Night“ nečakane predstavila výrazná štúdia Opel GTC Concept (Gran Turismo Coupé). Štúdia GTC Concept, ktorá zatiaľ završuje nový designerský trend značky Opel, naznačuje, akým smerom se styling Oplu bude uberať v ďaľšom období. Okrem atraktívnych kriviek a plôch sa výrazné štvormiestne kupé pýši unikátnymi svetlami z LED diód a s rovnakou technológiou využívajúcimi koncovými svetlami.
Charakteristickým rysom štúdie GTC Concept (dĺžka/šírka/výška: 4830/1867/1432 mm, rázvor: 2737 mm) je zdravo agresívne štylizovaný predok s neprehliadnuteľnými hliníkovými vertikálnymi vstupmi pre vzduch k brzdám, do ktorých sú začlenené aj svetlomety. Na tvar týchto otvorov sa na zadnej časti vozu odvoláva aj tvar koncoviek výfuku. Originálnym momentom je aj efektný prelis vo veľkých dverách. Dynamika a vzrušenie exteriéru sa jasne zrkadlia i v interiéri vozidla. Flexibilita, pre Opel tradične silná stránka, je umocnenie adaptácie systému „Flex4“ – operadlá oboch zadných sedadiel je možné preklápať samostatne pomocou diaľkového ovládania, vzniknutá ložná plocha je úplne rovná.
Pre štúdiu GTC Concept Opel vybral preplňovaný benzínový motor 2.8 V6 s výkonom 220 kW/300 k, ktorý svoj výkon prenáša na všetky štyri kolesá.Preklad: Benny Fotogaléria k článku: