Corsa SUV- koncept alebo aj skutočnosť?Európska divízia General Motor´s pripravuje nové SUV, ktoré bude mať základy v Corse. Podľa dostupných fotiek sa dá len súhlasiť. Predné svetlá si požičali dizajn z Insignie alebo Astry.
Keďže takmer každá značka ponúka aj SUV, aj Opel sa rozhodol pridať medzi tých ostatných. Pri prvom zhliadnutí ju ľudia okamžite pomenovali- Baby Antara. Okrem predaja pod značkou OPEL, sa bude predávať aj ako Chevrolet a GMC. Hovorí sa, že Opel plánuje predaj už v roku 2011. V roku 2009, pri 1. oznámení o tomto projekte, sa dospelo z prieskumov k tomu, že by sa mohla predávať vo vyše 200 000 ks ročne.
Corsa SUV bude "zelená"(ekologická) a vhodná do mesta, pretože sa očakáva použitie efektívnych 4-valcových vznetových a zážihových motorov, medzi ktorými určite nebude chýbať ani 140k 1.4T. Napriek malým rozmerom, nebude to len „čudo“ ako Duster. Počíta sa so všetkými doplnkami- napríklad AWD, hybridný systém, využivajúci rekurperáciu.
Baby Antara bude zvádzať súboje o pozíciu na trhu s Nissanom Juke, Audi Q3 a prichadzajúcou Fiestou-SUV.
Vyrábať by sa mala v Antwerpách, v Belgicku a naživo by sme ju mali vidieť na ďalšom Geneva Motor Show. Tak dúfajme v ďalší podarený kúsok od GM.