Astra J- SENNER EDITIONSenner sa pustil do tunenia novej Astry J. Človek by očakával, že sa pustí do úprav okrem dizajnu, aj do najsilnejšej benzínovej varianty, ktorú vieme nájsť pod kapotou Astry, teda 1.6T(180k, 230Nm). Táto firma ale zmýšľa ináč. Keďže je jasné,že silnejšej varianty preplňovanej 1.4-ky(140k a 200Nm) sa predá omnoho viac, tak stavili práve na tento agregát. Ale nemusíme zúfať. Osadili tam vzduchový filter BMC, nový športový výfuk a spolu s modifikovaným softwarom ECU tieto úpravy dohnali výkon na hranicu 165k s točivým momentom až 250Nm.

Vpredu použili masku a výplň nasávacieho otvoru náraznika od Steinmetzu. Dopĺňa ich vlastný spodný bodykit-predný spojler, nástavce prahov sa nasávacími otvormi a zadný náraznik s difúzorom. Nechýba ani väčšie strešné krídlo a 8x19" elektróny Alutec, ktoré sú obuté na Vredesteinoch Ultrac Sessanta s rozmermi 235/35 R19. Dizajn dotvárajú na červeno lakované strmene. Všetko to stojí na podvozku KW Variant 2 Inox-Line s nastavením tvrdosti pruženia a individuálne nastaviteľnou svetlou výškou.

Pôsobivé, však? Len majiteľ sa bude musieť modliť, aby ho nejaký dobrák nepritlačil, alebo aby nenechal tento tuning na nejakom retardéri, lebo celá táto úprava vyšla na viac ako €11 000.

Niekoľko fotografií