Opel oslavuje 50. výročie modelov Kapitan, Admiral a Diplomat

fotka

Obrázok copyright  © GM Media

KAD - táto skratka definuje vyššiu triedu značky Opel v od roku 1960 po rok 1970.

Táto značka, bohatá na tradície oslavuje výročie jej "Veľkej trojky na 26. Techno Classica podujatí v Essene (26. - 30. marec): modely Kapitan, Admiral a Diplomat sa teda dožívajú veku 50 rokov. V rovnakom čase, súčasný vrchol modelov Opel, stavia most spájajúci vtedajšiu dobu s dneškom.: 239kW/325 hp Insignia OPC je tiež vystavená na obdiv.

 

Automobilová elegancia v roku 1964: Trojka prémiovej triedy Opel.

 

Kapitan, Admiral a Diplomat: elegantné trio zo 60-tych a 70-tych rokov v stánkoch Opel v hale číslo 2 je presvedčené o tom, že na seba stiahne pozornosť návštevníkov výstavy.

Opel uvádza 11 verzií (niektoré extrémne ojedinelé) týchto klasických áut, vrátane jedného z iba štyroch 4-dverových Diplomatov V8 kabriolet a tak isto Diplomat V8 s dlhým rázvorom, ktorý bol použitý počas návštevy prezidenta Spojených štátov Geralda Forda v Júli 1975. Čierny Kapitan z roku 1969, ako bývalé auto švajčiarskej polície v Berne, bolo tak isto na výstave.

 

Veterány fascinujú ľudí viac a viac. To sa dalo vycítiť, keď ste sa pozerali na zástupy návštevníkov- povedal Uwe Mertin, manažér Opel Classic Europe. Nadšenci veteránov sú na veľmi vysokom stupni odborných znalostí a ohurujúce množstvo detailných know-how, pôsobí veľmi impozantne. Obzvlášť populárna u návštevníkov výstavy je extrémne vzácna kabrio verzia Dipo. Štylizované miniatúry modelov rôznych vozidiel sú tiež obľúbené v stánku Opel. Sú v typických farbách rokov 60-tych a 70-tych a vytvárajú predstavu o obľúbených farbách vtedajšej doby, že kupujúci tých áut obľubovali pre ich vonkajší lak vozidla.

 

Výkon, ktorý zaujme: Veľká trojka z vtedajšej doby a dnešné najvýkonnejšie

 

Pohľady pútajúcim modelom v plnej mierke v stánku Opel je Insignia OPC Sport Tourer. Tá dáva predstavu toho, čo je absolútny vrchol výkonu, 50 rokov po modeloch Kapitan, Admiral a Diplomat. Štýlová karoséria Insignie OPC vystihuje technológiu založenú na umeleckom smere vrátane posilneného rámu OPC, elektronicky riadeného systému pohonu všetkých štyroch kolies a motora 239kW/325 hp 2,8 V6 Turbo s točivým momentom 435Nm.

Odvážne štylizovaný predok a zadok s podpisom dizajnu OPC prvkov, ako sú šabľozubý tvar predných mriežok chladiča, či koncovka výfuku zapracovaná do zadnej časti nárazníka, podčiarkujú jeho silu a evokujú víziu vysokorýchlostných kôl okolo Nurburgringu. Interiér víta vodičov OPC pravým prostredím športovo založeného auta. Recaro performance sedadlá, hlavica radiacej páky OPC a kompletne vynovený hlavný panel prístrojovej dosky a stredovej časti, pôsobia prémiovo.

Obrázok copyright  © GM Media

Stalo sa tradíciou, že na Techno Classica sa Opel prezentuje spolu s Alt Opel IG veterán klubom. Najväčší fanklub na svete je už roky partnerom Russelsheimského autovýrobcu na najdôležitejšej veteránskej obchodnej udalosti a opäť raz poskytuje profesionálneho partnera na diskusiu, aby odpovedal na otázky návštevníkov ohľadom modelov veteránov značky Opel.

Obrázok článku copyright  © GM Media