OPEL na Medzinárodnom autosalóne v Paríži

Len jeden rok po tom, ako Opel na medzinárodnom autosalóne IIA vo Frankfurte nad Mohanom predstavil nadšeným motoristickým fanúšikom koncept trojdverového crossoveru GTC, sa teraz oficiálne predstavuje nový sériový model Opel Antara - miestom premiéri bude Medzinárodný autosalón v Paríži (30. september až 15. október).
Antara, technologicky detailne prepracovaný crossover pre každodenné používanie aj zábavu, v sebe spája dynamický elegantný design s "inteligentným" pohonom všetkých kolies a presným riadením. Antara sa zároveň može pochváliť bohatým vnútorným priestorom pri zachovaní kompaktných rozmerov, inovatívnymi doplnkami (ako je napr. integrovaný zadný nosič "Flex-Fix") a maximálnou funkčnosťou.
Antara sa bude spočiatku dodávať so zážihovým motorom objemu 2,4 l a výkonu 103kW/140k, zážihovým vidlicovým šesťválcom 3,2 V6 o výkone 167kW/227k a turbodieselom o objeme 2,0 l a výkone 110kW/150k. V najbližších mesiacoch sa k tomuto turbodieselu so systémom priameho vstrekovania nafty "common-rail" pripojí aj jeho druhá výkonová verzia s výkonom 93kW/127k. Obe pohonné jednotky CDTI majú v základnej výbave bezúdržbový časticový filter DPF.
Určite najvýznamnejším exponátom automobilky Opel v Paríži bude nová Corsa, ktorá v októbri príde na trh v troj- a patdverovej verzii.Športovo založených návštevníkov zaujme Vectra OPC, ktorá teraz ponúka ešte viac dynamiky vďaka motoru s výkonom 280 koní a upravenému podvozku. Opel v Paríži predstaví aj "vyšľachtené" verzie modelov Astra, Meriva, a Zafira. Chýbať nebudú daľší zástupcovia rozmanitej modelovej ponuky, vrátane kupé-kabrioletov Tigra TwinTop a Astra TwinTop a nového roadsteru Opel GT, ktorý sa na trhu objaví už na jar budúceho roka.Expozíciu automobilky Opel v Paríži možete nájsť v hale č.5 spolu so všetkými ostatnými značkami GM.

Nová Corsa: Vzrušujúca, jedinečná a dynamická

Nový Opel Corsa sa verejnosti predstaví v Paríži krátko pred októbrovým uvedením na trh. Už štvrtá modelová generácia tejto rady sa može pochváliť vzrušujúcim dizajnom so športovými kontúrami, novo vyvinutým podvozkom umožňujúcim dynamickú jazdu a kvalitne prepracovaným interiérom s množstvom odkladacích priestorov.
Pre novú Corsu bude k dispozícii bohatý sortiment najmodernejších technicky vyspelích doplnkov, ako sú napr. adaptívne natáčacie svetlomety AFL, vyhrievaný volant alebo variabilne progresívny posilovač riadenia (Corsa Sport). Vysoko ceneným prvkom je integrovaný zadný nosič "Flex-Fix".Corsa sa dodáva s tromi zážihovými motormi a dvoma turbodieselmi "common-rail" - všetky motory majú štvorventilovú techniku rozvodu a ich výkony siahajú od 60k až 90k pri objemoch od 1,1l do 1,4l. Čoskoro sa objaví aj nový turbodiesel 1,7CDTI s výkonom 125k, ktorého štandardnou výbavou je aj bezúdržbový časticový filter DPF.

Vectra OPC: Výkon 280k, vylepšený podvozok

V Paríži Opel predstaví aj športovo ladené modely Vectra OPC a Vectra Caravan OPC v podobe pre rok 2007. Vďaka optimalizovanému saciemu traktu, úpravám na motore a novo naladenej jednotke motora dáva teraz zážihový vidlicový šesťválec s objemom 2,8l a dvojprúdovým turbodúchadlom "twin-scroll" výkon 206kW/280k namiesto povodných 188kW/255k
Vectra OPC s ním dokáže zrýchliť z 0 na 100 len za 6,3 s (Vectra Caravan OPC 6,5 s), čo znamená zlepšenie o štyri desatiny sekundy! Vyššej dynamike napomáha aj upravené nastavenie zavesenia kolies a novo vyladený software adaptívneho interaktívneho podvozku IDSPlus2. Okrem optimalizácie pozdľžneho a priečneho nakláňania karosérie v zákrutách sa ešte viac zvačšil rozdiel medzi bežným nastavením podvozku a športovým nastavením systému priebežnej regulácie tlmičov CDC (Continuous Damping Control) - športový režim sa aktivuje spínačom "SportSwitch" na palubnej doske.