,,OPEL NIE JE NA PREDAJ! " tvrdí GM

fotkaUrčite sa hovorí o istých problémoch značky OPEL a celkovo GM. Klebety prichádzajú predovšetkým z Ameriky a hovoria o tom, ako OPEL neustále kazí zisk GM s jeho neustálymi stratami. Avšak, pointou je, že GM by nebol ani z polovice tak úspešný, ak by nevyužíval technológie od Nemcov.

Rekonštrukcia plánov jedného z najväčších európskych výrobcov áut bude stáť pracovné miesto mnoho ľudí, ale OPEL by mal "prežiť". Už teraz sa nad ním zlietavajú supy a čakajú na svoju "korisť".

Jedným s potenciálnych záujemcov bol podľa talianskych novín Il Sole-24 Ore FIAT. Jeho CEO Sergio Marchione chcel znova obnoviť rokovanie s GM ohľadom kúpy OPLU. Avšak americký GM je neoblomný a hovorí, že si OPEL ponechá a taktiež sa vyjadril, že sa rysuje aliancia s PSA.

"OPEL nie je na predaj! GM plne stojí za OPLOM," povedal vice predseda GM Stephen Girsky. "OPEL je plne integrovanou časťou GM a je podstatný pre budúci úspech GM na európskom trhu. Aliancia GM-PSA je na spadnutie."

Viacero automobiliek predpovedá, že "uzdravenie" európskeho trhu nepríde skôr ako v roku 2014, ale zdá sa, že GM má plán. Produkcia Astry bude presunutá z Nemecka do efektívnejších závodov, nové "downsizingové" motory majú na spadnutie a aliancia s PSA je zaistením, že bude ušetrených mnoho peňazí vďaka dodávateľským reťazcom a získavaniu materiálov.

Ak by bola použitá klasická trhová analógia, predanie značky OPEL by bolo ako vzdať sa kvôli nedobrej pozícií na trhu, aby sa ušetrili nejaké investície. Ak GM vážne verí, že sa európsky trh "pozbiera", tak posilnenie pozície na trhu je lepším riešením.