Zafira 2017- uniknuté obrázky z webu GM

Opel má odhaliť faceliftovanú Zafiru modelového roku 2017 tento rok, ale nemecké MPV bolo prezradené o nejaký čas skôr na webstránke.

Namiesto bežného úniku, kde webová stránka zvykne byť omylom dostupná verejnosti a kde kde je možné ju vidieť pred oficiálnym odhalením, najnovšia Zafira bola nájdená na niečom, ako konfiguračnom nástroji.

Ako sa predpokladalo, Zafira stratila svetlomety bumerangového tvaru. Namiesto nich má MPV obyčajné svetlá. Nim sa prispôsobil aj nárazník. Ak by ste sa pozreli na špionážne fotky prototypu Zafiry, zistili by ste, že prefínkaní inžinieri oklamali váš zrak a zdalo sa vám, že tam tie bumerangové svetlomety zostali.

Namiesto bumerangov, faceliftovaná Zafira dostala úplne nový nárazník, ktorý má tvárny vzhľad a prichádza s upravenými otvormi pre sanie vzduchu a hmlové svetlá. Predná mriežkka bola upravená a predné svetlá vyzerajú inak, ako na Astre K, no aj tak sa dosť podobajú.

Profil faceliftovej Zafiry sa nezdá príliš upravovaný. Ani predný koniec pri porovnaní s terajšou Zafirou nevyzerá výrazne inak. Zadná časť bola upravovaná len mierne. Zmenili sa zadné svetlá, zatiaľ čo nárazník, blatníky a kufor boli len pozmenené.

Interiér sa tiež zmenil a teraz v ňom možno nájsť vynovený multimediálny systém, nový dizajn volantu, zjednodušenú stredovú konzolu a tak isto obsahuje menej zbytočných ovládacích prvkov. R4.0 Interlink systém s OnStar možnosťami by mali ponúknuť viac funkcií konektivity, čo umožní integrovať niekoľko vychytávok cez Android Auto, alebo Apple CarPlay.

Vychutnajte si preto najčerstvejšie fotky budúcoročnej Zafiry už teraz na našej stránke Opelclubu.