OPEL ALLEGRA- ďalší malý prírastok do rodinyOpel by mal v roku 2013 zahájiť výrobu nového modelu, ktorý predtým niesol príznačný názov Junior. No GM sa rozhodol premenovať tento model na Allegra. Veď kto by už chcel na otázku, aké auto vlastní, odpovedať Junior.

Ide o 3,7 metra dlhý 2-dverový model, ktorý by mal prísť ako prírastok do rodiny malý vozidiel Opel a zaradí sa medzi modely Agila a Corsa. Na trh príde ako konkurencia Fiatu 500, Fordu Ka, Suzuki Splash, VW Lupa, Citroenu C1, Peugeotu 107, či Toyoty Aigo.

Allegra bola vo vývoji dlhú dobu a pred niekoľkými mesiacmi bol vývoj dokonca pozastavený kvôli zlej ekonomickej situácii vo svete. No vývoj bol znova obnovený aj kvôli motivácii mať podobné vozidlo ako sú MINI alebo FIAT 500.

"Jedná sa o vkusné a štýlové miniauto, ktoré zodpovedá požiadavkám dnešných ľudí, ktorý vyhľadávajú "autá do mesta". Aj keď tento model bude niečo medzi Agilou a Corsou, nejedná sa len o osekanú lacnejšiu verziu Corsy," prehlásil Nick Reilly, prezident GM pre Európu.

Vozidlo je dizajnované v Russelheime, Nemecko. Zatiaľ čo konkurencia ponúka retro štýly, Opel/Vauxhall šiel iným smerom- vytvoriť malé mestské auto, ktoré bude v sebe niesť moderného ducha. Podľa niektorých informácii, ktorý by mal dostať prvky z Astry GTC, agresívny vzľad, ktorý budú dopĺňať LED svetlá pre denné svietenie. Interiér bude nový, prebudovaný s veľkou škálou možností vlastného prispôsobenia. Hoci bude Allegra malé 2-dverové vozidlo, designeri sľubujú až 4 plnohodnotné miesta pre pasažierov.

Opel plánuje ponúkať radu maloobjemových motorov, počínajúc 1,0l 3-valcovým agregátom, ktorý sa môže pochváliť atraktívnou spotrebou, len približne 3,5l/100km. Taktiež pracujú na novej generácii spaľovacích motorov, ktoré budú spĺňať EURO 6 normu. Spomenutá bola aj elektro-verzia, ktorá by mala objaviť najskôr v roku 2015. No iné ďalšie informácie ohľadom pripravovaných motor nie sú zatiaľ známe.

Podľa dostupných informácii, Opel by mal vypustiť na trh Allegru za približne 12 500eur(310 000Kč).