VIVARO 2014- splní očakávania GM?

 

Nové VIVARO čaká na predstavenie v lete tohto roku. Súčasný model je populárnym hráčom na trhu európskych ľahkých úžitkových s takmer 600.000 predanými kusmi odkedy bol uvedený na trh v roku 2001, čo je približne 50.000ks ročne. To znamená, že VIVARO má približne 10% podiel na trhu v danom segmente.

 

Má všetky predpoklady byť plnohodnotným nástupcom svojho staršieho brata. Je dlhšie, ma väčší objem batožinového priestoru, ponúka nový IntelliLink infotainment systém so zabudovanou navigáciou a ďalšie vymoženosti, ktoré ho dokážu premeniť na mobilnú kanceláriu.Nové VIVARO má byť so svojimi najnovšími pohonnými jednotkami ekonomický a výkonný všestranný van. Portfólio motorov pozostáva z 2 nových preplňovaných dízlových jednotiek v 4 výkonových verziách- 1.6 CDTI s výkonom 66KW/90k a 85KW/115k a taktiež z 1.6 BiTurbo CDTi so sekvenčným prepĺňaním a dvojitým chladiacim systémom produkujúcim 88KW/120k(320Nm od 1500ot/min)  a 103KW/140k(340Nm od 1500ot/min), ktoré podľa údajov od výrobcu spotrebujú len 5,7L/100km, čo znamená 149g/km CO2. Sú to najlepšie hodnoty v triede, no uvidí sa, aká bude skutočnosť. Nechajme sa prekvapiť.

 

"VIVARO sa nachádza na extrémne konkurenčnom trhu, pretože súčasný zákazník očakáva od ľahkého úžitkového auto oveľa viac ako predtým. Vozidlo musí byť všestranné, vystupovať ako reprezentačné vozidlo a zároveň byť plnohodnotným prostriedkom na pohodlnú prepravu ľudí a vecí. Nové VIVARO ponúka riešenia na všetky tieto potreby. Je dôležitou súčasťou našej produktovej ofenzívy a značné posilní našu pozíciu v segmente ľahkých úžitkových vozidiel, " povedal Peter Christian Küspert.

 

Možno ho objednať v 14 rôznych farebných variantoch a vo verziách VAN, COMBI, CREW VAN, PLATFORM CAB s 2 dĺžkovými (L1: 4,998 / L2: 5,398 mm) a 2 výškovými verziami. Dĺžka sa zväčšila o 216mm, to poskytuje dostatočný priestor na prevezenie napríklad 3 europaliet. Objem nákladného preistoru pre PANEL VAN sa zväčšil z 5,2 na 8,6m3. V prípade verzie COMBI sa prostredníctvom bočných posuvných dverí vojde do auta 8 pasažierov v 3 radách sedadiel.

 

VIVARO taktiež ponúka sofistikované asistenčné systémy a kopu bezpečnostných funkcií ako EBD, EBA, HSA, ESP, TC, ROM. Ponúka taktiež tempomat, rýchlostný obmedzovač, parkovacieho asistenta s vhodne umiestnenou cúvaciou kamerou.

 

Interiér je dizajnovaný tak, aby poskytol moderné a mobilné "pracovisko". Zákazníci si môžu vybrať sedadlá s bedrovou oporou, ktoré sú prispôsobiteľné ako na dĺžku, tak na výšku. Všetky kľúčové funkcie sú umiestnené čo najviac v zornom poli a v optimálnom rádiuse pre šoféra. Stredová sedačka môže byť rýchlo a jednoducho zložené a zmenená na malý stôl, slúžiaceho ako podložka pod notebook. Taktiež sa ponúka odkladací priestor nad rádiom a v zásuvkách pod prednými sedadlami pasažierov s odkladacím objemom až 42litrov.

 

Čo sa týka IntelliLink infotainment systému, ten zahŕňa 7" dotykovú obrazovku, pripojenie telefónu pomocou BlueTooth, streamovanie audia, pokročilé navigačné funkcie s mapami, ktoré môžu byť aktualizované pomocou USB kľúča. Taktiež automatická klimatizácia a bezkľúčový systém odomykania a štartovania vozidla zvyšuje komfort a jednoduchosť pri používaní.