RAK-e - malý 2-sedadlový elektromobilNa výstave vo Frankfurte OPEL/VAUXHALL predstavil nový koncept RAK-e. A Nick Reilly to berie dosť vážne a dáva tomuto konceptu veľké nádeje. Európska divíza GM sa rozhoduje, či pustiť RAK-e do výroby za približne £9000, čo je asi €10,300.

RAK-e je 2-sedadlový koncept, ktorý ponúka miesta pre pasažiera rovno za šoférom. Na trhu by mal zaujať hlavne mladšiu časť populácie. RAK-e je inšpirovaný Amperou a maximálna rýchlosť je približne 120km/h a dojazdom 97km.

Pár slov od tvorcov a dizajnerov: " Napriek estetickému vzhľadu, RAK-e bude praktický, 2-sedadlový koncept, ktorý bude mať rozloženie sedadiel do tandemu a s jeho tretinovou váhou bežného osobného automobilu ponúkne svižnú a zábavnú jazdu. Inšpirovaný Amperou, RAK-e má potencial vytvoriť novú triedu ľahkých elektromobilov v UK a v Európe."

Malý RAK-e by mal byť elektromobil, avšak tvorcovia sa pohrávajú s myšlienkou, žeby sa predával ako hybrid s veľkým scootrovým motorom namiesto elektro komponentov.