Opel Mokka- nový crossoverZbrusu nový compact Buick Encore 2013 , ktorý bol uvedený na Detroit Motor Show má už svojho crossover brata, len pod iným názvom a značkou a to Opel/Vauxhall Mokka, ktorý bol už oficiálne uvedený a má potvrdený predaj pod ich krídlami.

Tento crossover bude mať oficiálny debut na Geneva Motor Show v marci tohto roku a bude atakovať úplne nový segment trhu. So svojimi 4.28 metrami je menšie ako BMW X1 a nové Audi Q3.Európsky zákazníci si budú môcť vybrať z verzií s predným náhonom alebo náhonom všetkých 4 kolies, 6 stupňovou manuálnou alebo automatickou prevodovkou, 2 zážihovými motormi a 1 vznetovým. Zo zážihových sú to 116k 1.6l jednotka alebo výkonnejšia preplňovaná 140k 1.4-ka alebo si zákazníci môžu vybrať 1.7CDTi so 130k, ktorá bude mať o 50% väčší krútiaci moment ako zážihové varianty.

Mokka bude v štandarde ponúkaná s Electronic Stability Control (ESC), Traction Control (TC), Hill Start Assist (HAS- pomocník pri rozbehu do kopca) and Hill Descent Control (HDC-pomocník pri zjazde z kopca) tak isto ako s Bi-Xenonovými svetlometmi. ktoré majú High Beam Assist systém. Ďalej tam nájdeme prednú kameru novej generácie, tak isto ako kopu ďalších funkcii ako Lane Departure Warning(LDW- upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu), Forward Collision Alert (FCA- upozornenie pred čelným nárazom) and 2. generáciu Traffic Sign Recognition(rozoznávanie dopravných značiek).

Mokka by sa mala dostať na trh koncom roka 2012